انواع داربست فلزی

داربست نما
داربست نما
داربست متحرک
داربست متحرک
داربست پایه هوایی
داربست پایه هوایی
داربست زیربتن
داربست زیربتن
داربست کفراژ
داربست کفراژ
ارتباط با مهندس داربست 09104090771
انواع داربست فلزی

انواع داربست فلزی در تهران

انواع داربست فلزی (Types of metal scaffolding) در تهران و کرج و حومه این دو شهر را در ادامه قصد داریم توضیح بدهیم:

نصب انواع داربست فلزی در تهران و کرج در سریع ترین زمان و ارزان ترین قیمت، تنها کافی است با شماره های ما در سایت تماس بگیرید.

داربست فلزی در مدل های مختلف و تکنیک های گوناگون قابل نصب و اجراء است که معروف ترین نوع داربست را میشود داربست نما نام برد و تخصصی ترین تکنیک داربست فلزی را میشود داربست پایه هوایی (معلق) دانست.

داربست فلزی به طور کلی به دو گروه داربست قالبی و داربست کفراژ تقسیم میشود که دیگر مدل های داربست زیر مجموعه این دو نوع داربست محسوب میشود.

داربست فلزی یک سازه ایمن است که به دلیل شکل پذیری بالا و انعطاف در نصب به یکی از بهترین سازه های دسترسی پذیر به ارتفاع محسوب میشود، داربست در هر شکلی که نصب شود دارای ایمنی بالا، استحکام بالا، مقاومت در برابر حوادث، نصب و جمع آوری سریع سازه داربست است که انتخاب نوع داربست را آسان میکند.


انواع داربست فلزی

داربست نما

داربست نما (Scaffolding of the facade of the building) مشهور ترین و رایج ترین نوع داربست است.

داربست نما یکی از ابزارهای دسترسی پذیری به کدهای ارتفاعی در سطح نما محسوب میشود که نیاز هر ساختمان است، برای اجراء نما و تعمیرات نما پس از بهره برداری از ساختمان داربست نما یکی از بهترین انتخاب های ممکن است.

 • داربست نما برای کاشی کاری
 • داربست نما برای آجر کاری
 • داربست نما برای رنگ آمیزی
 • داربست نما برای نما کاری
 • داربست نما برای تعویض تابلو

داربست نما تنها کاربری برای نما کاری ندارد، این داربست که جزوء داربست قالبی محسوب میشود با قالب های دو سر بست به طول 1 متر اجراء میشود، داربست نما به معنی داربست برای کار به روی سطح ساختمان یا اِلمان است که به داربست نما مشهور شده است.


انواع داربست فلزی

داربست چهارپایه

داربست چهارپایه (stool scaffolding) به دو شکل متحرک و ثابت نصب و اجراء میشود.

 • چهارپایه متحرک:

داربست چهارپایه متحرک دارای 4 چرخ مخصوص داربستی است که ویژگی حرکت پذیری به سازه داربست میدهد، این نوع داربست در فضاهایی که زمین زیر کار آن صیقل و صاف باشد قابل اجراء است.

داربست چهارپایه متحرک در ابعاد 2در2 و 3در3 به ارتفاع حداکثر 6 متر قابل نصب است که البته در فضاهایی که مهار آن کامل و جامع باشد تا 9 متر ارتفاع نیز سازه داربست میتواند نصب و اجراء شود.

 • چهارپایه ثابت:

داربست چهارپایه ثابت یک داربست با سازه نسبتا جمع و جور است که برای دسترسی به سلسله کد ارتفاعی مناسب است به بیانی ساده تر وقتی در چند کد ارتفاعی در یک پروژه به داربست نیاز است، داربست چهارپایه یک انتخاب مناسب است.

داربست چهارپایه به طور کلی یکی از داربست های کاربردی است که روزانه تعداد زیادی توسط لارآ داربست در سطح شهر نصب میشود.


انواع داربست فلزی

داربست پایه هوایی

داربست پایه هوایی (Aerial base scaffolding) یا داربست معلق یکی از داربست هایی است نصب آن خطرات متعددی دارد و باید تیم حرفه ایی نصب داربست آن را اجراء کنند.

این نوع داربست در فضاهای پر تردد و شلوغ که سازه داربست ترافیک منطقه را ممکن است بیشتر کند یا مسیر تردد ماشین ها را منع کند کاربرد مهمی دارد.

داربست پایه هوایی (معلق) یعنی پایه های اصلی داربست بجای اینکه از روی زمین نصب شود به کمک مهاری های متعدد از روی دیوار اجراء میشود و مسیر رفت و آمد عابرین و ماشین ها را مختل نمیکند و ترافیک شهری را افزایش نمیدهد.

داربست پایه هوایی در پالایشگاه ها، مسیرهای پر تردد، کنسول ها و بیرون زدگی های نما در ارتفاع و غیره، کاربرد دارد.

داربست پایه هوایی در تهران به نام داربست معلق نیز معروف شده است، این داربست نسبت به دیگر نوع های داربست بر اساس یک الگو مشابه کلاف بندی نمیشوند زیرا نصب سازه داربست پایه هوایی با ایجاد مهاری های متعدد و کلاف های ضربدری برای اطمینان بیشتر نصب میشود.

برای ثبت سفارش انواع داربست فلزی در تهران و استعلام قیمت نصب داربست در تهران میتوانید با شماره های ما در سایت تماس بگیرید، ضمنا برای دیدن نمونه پروژه های ما میتوانید به صفحات اجتماعی ما در اینستگرام و فیسبوک و آپارات نگاه بیندازد.


انواع داربست فلزی

داربست زیر بتن

داربست زیر بتن (Scaffolding under concrete) یا داربست زیر پودری که بنام شمع بتن نیز شناخته میشود به منظور بتن ریزی سقف های بتنی که مقاومت خاک زمین زیر آن اجازه استفاده از فنداسیون میدهد نصب و اجراء میشود.

داربست زیر بتن در کنار قالب و جک های ریخته گری برای یک هدف مشترک نصب میشود، اما داربست زیربتن مهم ترین پشتیبان قالب بتن ریزی سقف است که بتن ریخته شده سقف را تا زمان خشک شدن کامل پشتیبانی میکند.

نکات مهم نصب داربست زیربتن:

 • توجه به مقاومت خاک زیر فنداسیون
 • اندازه گیری دقیق ارتفاع نصب لوله های داربست
 • داشتن دانش و شناخت کامل کفشک و چهارتراش
 • عدم نصب داربست در آب و هوای غیر مساعد

پایه های داربست در زیر بتن با کمترین فاصله ممکن نصب میشود، 50 سانتی متر فاصله بین پایه های سازه داربست در این نوع داربست است که کار نصب داربست را سخت و پر جنس میکند.

قیمت داربست زیر بتن بر اساس طول در عرض در ارتفاع محاسبه میشود.


انواع داربست فلزی

داربست کفراژ

داربست کفراژ (Formwork scaffolding) شیوه ایی از داربست بندی است که بجای استفاده از قالب های 1 متری، پایه ها با فاصله 3 متر و حتی در مواقعی بیشتر اجراء و نصب میشود، کفراژبندی در خیلی از مدل های داربست لحاظ میشود.

کاربرد های داربست کفراژ:

 • سرپوشیده کردن محیط های موقتی
 • داربست چاله آسانسور
 • چهارپایه
 • نخاله گیر
 • داربست مسقف
 • داربست جان پناه
 • داربست زیربتن

کفراژ به معنی لغویی یعنی قالب، داربست کفراژ اسم خود را از داربست زیربتن که به کمک جک و قالب به بتن ریزی سقف های بتنی کمک میکند گرفته است.

در کفراژبندی / داربست کفراژ به دلیل فاصله زیاد پایه های داربست، فضای مفید بیشتری را در اختیار داریم و این نکته در انتخاب داربست کفراژ یکی از کلیدی ترین معیارها است.


انواع داربست فلزی

داربست طاق نصرت

داربست طاق نصرت (The scaffolding of Taq Nusrat) از مدل هایی از داربست فلزی است که بیشتر جنبه تبلیغات و فراخان دارد، از این نوع داربست برای تبلیغات محیطی و فراخان های دولتی و ورودی جشن های دولتی و مراسمات هیئت ها استفاده میشود.

داربست طاق نصرت در عرض خیابان و یا عرض ورودی مکان های مهم و پاساژ های تجاری نصب میشود که حس دعوت کنندگی بیشتری را در مخاطب ایجاد میکند.

این نوع داربست تا عرض 12 متر بدون استفاده از پایه قابل نصب است و بیشتر این ابعاد امکان وجود پایه است (اما بهتر است مهندس داربست حضورا محل پروژه را برسی کند تا شرایط منحصر به فرد پروژه شکا را بررسی کند).

چند سال است در سطح شهر تهران و کرج هیئت ها در ماه محرم و صفر و ایام فاطمیه برای برگزاری هر چه بهتر مراسمات مذهبی و حتی اعیاد مذهبی از داربست طاق نصرت برای فراخان زمان و مکان مراسمات و تبلیغ هر چه زیبا تر هیئت ها استفاده میشود.

برای استعلام قیمت داربست طاق نصرت و مشاوره بابت نصب داربست طاق نصرت با شماره های ما در سایت در ارتباط باشید.


انواع داربست فلزی

داربست نخاله گیر

داربست نخاله گیر (Debris collector scaffolding) از داربست های محافظ کننده محسوب میشود که از خطرات احتمالی و ریزش مصالح به روی سر عابرین جلوگیری میکند.

این نوع داربست یک نوع داربست بازدارنده در برابر حوادث غیر عمدی است که نصب آن دارای اهمیت زیادی برای هر پروژه محسوب میشود.

داربست نخاله گیر با استفاده از گونی های زخیم و چادر های مخصوص داربستی عایق میشود تا امنیت هر چه بیشتر عابرینی که از کنار پروژه تردد دارند را حفظ کند.

داربست نخاله گیر در ارتفاع 6 متر از سطح زمین در هر پروژه ایی نصب میشود و از برخورد هر گونه مصالح ساختمانی به سمت خیابون جلوگیری میکند.

برای ثیت سفارش انواع داربست فلزی با ما تماس بگیرید.


انواع داربست فلزی

داربست چاله آسانسور

داربست چاله آسانسور (Elevator scaffolding) یکی از داربست های زیر مجموعه داربست کفراژ است که همان طور که از اسمش مشخص است در داخل چاله ی آسانسور برای جوشکاری، آهن کشی و نصب اجزاء آسانسور کاربرد دارد.

داربست چاله آسانسور معمولا در ابعاد 1 در 1 نصب میشود و قیمت درابست چاله آسانسور بر اساس هر طبقه تعیین میشود.

این نوع داربست معمولا به دلیل اینکه در 4 طرف خود دارای دیوار است به مهار زیادی نیاز ندارد.

برای قیمت داربست چاله آسانسور و دیدن نمونه پروژه های لارآ داربست در این زمینه میتوانید ما را در کانال آپارات لارآ داربست دنبال کنید.


انواع داربست فلزی

داربست تبلیغاتی

داربست تبلیغاتی (Advertising scaffolding) یکی از شیوه های تبلیغاتی محسوب میشود که امروزه به دلیل قیمت به صرفه نصب داربست و نصب آسان آن نسبت به دیگر سازه ها از اقبال عمومی برخوردار شده است.

کاربرد های داربست تبلیغاتی:

 • نصب داربست قاب بنر
 • نصب داربست بیلبورد
 • نصب داربست استیج
 • نصب داربست طاق نصرت
 • نصب داربست غرفه

داربست یکی از سازه های اصلی و مهم ایجاد اسکلت تبلیغات است، به طور کلی نصب داربست بنر در سطح شهر برای جانمایی بنر بهترین انتخاب است.

برای نصب تبلیغات روی بیلبوردها از داربست فلزی برای دسترسی به ارتفاع استفاده میشود.


انواع داربست فلزی

داربست نمایشگاهی

داربست نمایشگاهی (Exhibition scaffolding) که معمولا به اسپیس و اسپیس فریم معروف شده است در گذشته با داربست فلزی نصب و اجراء میشده است.

داربست نمایشگاهی اصطلاحی است که به داربست های در نمایشگاه ها گفته میشود.

کاربردهای داربست نمایشگاهی:

 • نصب داربست غرفه در نمایشگاه
 • نصب داربست بنر در نمایشگاه
 • نصب داربست طاق نصرت در نمایشگاه
 • نصب داربست استیج در نمایشگاه

داربست نمایشگاهی یکی از انواع داربست فلزی در تهران و کرج است که معمولا مثل ساخت و ساز نیاز به تحمل وزن و بار ندارد و از اسکلت ایجاد شده از داربست برای هدف های تبلیغاتی و مسیردهی استفاده میشود، شما میتوانید برای قیمت داربست نمایشگاهی با مجموعه لارآ داربست در ارتباط باشید.


انواع داربست فلزی

داربست بنر

داربست بنر (banner scaffolding) یا داربست قاب بنر برای ایجاد اسکلتی که بنر به روی آن نصب شود، اجراء میشود، به حتم در سطح شهر بنر های متعددی تا به امروز دیده اید که تبلیغات محیطی به روی آن نقش بسته است و یا فراخان های دولتی، شهرداری و شرکت های نیمه خصوصی به روی بنر ها بوده است.

داربست بنر و داربست قاب بنر جزوء معدود داربست هایی است که امکان سفارشی سازی در نصب برای ابعاد آن وجود دارد، معمولا داربست بنر تسلیت و تبریک در ابعاد 1در1، 1در2 و 1در3 نصب میشود، اما برای موضوعات دیگر داربست بنر در ابعاد دلخواه شما امکان نصب دارد.

قیمت داربست بنر بر اساس متر نبست و بر حسب عدد قیمت گذاری میشود که تعداد بنر ها در پایین آمدن قیمت کلی فاکتور داربست شما دارای اهمیت است.


انواع داربست فلزی

تماس بگیرید!